Günümüzde artık neredeyse birçok hastalıkla karşı karşıyayız. Mide kanaması da bunlardan birine örnektir.

Mide kanamasının en belirgin özelliği tedavi edilmemiş mide ülseridir. Başımız ağrıdığında veya midemiz ağrıdığında yani kısaca ağrı kesici ilaçların bize iyi gelecek diye kullandığımız da, özellikle alkol kullanıldığında ve birde kan sulandırıcı ilaçlar kullanıldığında midede ülser iltihaplanmaya yol açarak midede kanama başlatıyor. Birde mide kanseri ve stres gibi durumlarda midedeki asidin artması sonucundan da midede kanama görüne bilinir.

Peki, mide kanserin belirtileri nelerdir. Ne olduğunda bunun farkına varmalıyız ki en kısa zamanda bunun önlemini almalıyız. Klasik olarak baş dönmesi, göz kararması, bayılma, ayakta zor durma ve şok gibi her hastalıkta az çok belirtilen özellikte görüne bilinir. Fakat en belirgin özelliklerine gelinince taze kan kusma veya kahverengi kan kusma, makattan kan gelmesi, simsiyah zift biçimde görünen dışkı ve son olarak dışkımızın parlak, kanlı ve pis kokulu olması gibi durumlar mide kanamasının belirtileri.

Mide kanamasının tedavisi ise hastanelerde yapılması gerekiyor en yakın sağlık kuruluşuna gidilip en kısa zamanda tedavisi yapılması gerekiyor.

Bu makale Mide Sağlığı kategorisinde 28 Temmuz 2016'de midebulantisi tarafından yayınlanmış ve görüntülenmiş. Ayrıca siz sevgili ziyaretçilerimiz bu yazıya toplam 0 yorum yapmış.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

MideBulantisi.net bir Ufuk ÇINAR projesidir.