Mide bulantısına iyi gelen bitkisel çaylar ve mide bulantısına iyi gelen yiyecekler yazılarımızı okuyup yine de iyileşemediyseniz sıra ilaç tedavisine gelmiş demektir. İlaç tedavisi için en doğru bilgiyi aile hekiminiz ya da doktorunuzdan alabileceğinizi belirterek doktora gitmeden reçetesiz şekilde alabileceğiniz mide bulantısına iyi gelen ilaçları da bu yazımızda belirtmek istedik. Yazının en başından uyarımızı yapalım, alacağınız ilaçların herhangi bir yan etkisi olabileceğinden dolayı ilacı alırken eczacınızdan da bilgi almayı ihmal etmeyin. Küçük bir araştırma sonrası sizler için derlediğimiz mide bulantısı durdurucu ilaçların listesi:

  1. Metpamid: Uygun fiyatı ve güçlü etkisiyle mide bulantısı tedavilerinde oldukça tercih edilen bir ilaç. Bilinen yan etkilerini ve kullanım şeklini prospektüsünde bulabilirsiniz.
  2. Emedur: İsmiyle oldukça akılda kalan bu ilaçta metpamid gibi uygun fiyatlı ve büyük etkili bir ilaç.
  3. Talcid: Her ne kadar mide bulantısı için etkili denilse de metpamid ve emedur kadar etkili olmayan ilaç. Daha çok mide yanması ve ekşimesi için tercih edilmektedir.
  4. Anti-Em: Uzun yolculuklara çıkacak olan kişiler için favori ilacımız Anti-Em. Uyku yapabilmekte, o yüzden araç kullanacak olanların almasını tavsiye etmeyiz.
  5. Alka-Seltzer: Halk arasında akşamdan kalma (alkollü, sarhoş) olarak tabir edilen kişilerin vazgeçilmezi ilacı.

Tekrar belirtmek istiyoruz ki yukarıdaki ilaçları almak isterseniz aralarında seçim yaparken kendi bünyenize göre olanı seçebilmeniz için aile hekiminize ya da eczacınıza danışın.

Bu makale Mide Sağlığı kategorisinde 2 Nisan 2016'de midebulantisi tarafından yayınlanmış ve görüntülenmiş. Ayrıca siz sevgili ziyaretçilerimiz bu yazıya toplam 0 yorum yapmış.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

MideBulantisi.net bir Ufuk ÇINAR projesidir.