Araç Tutması ve Mide bulantısı

Genellikle otobüslerde bu durumdan şikayetçi onlarca insan bulunmaktadır. Araç tutması ve mide bulantısı bu insanların korkulu rüyaları olmuştur. Bu durum ise tamamen psikolojik sayılmaktadır. Çünkü bu tür araçlarda belirli bir yere odaklanan insanlar mide bulantısı çekmezken araca bindiği andan itibaren mide bulantısının olacağını düşünen insanlar çok şiddetli bulantılar ve buna bağlı kusmalar yaşayabilmektedir. Bu durumda bize otobüs tutması ve mide bulantısının psikolojik bir rahatsızlık olduğunda kanıt olarak rol oynamaktadır.

Kokulara karşı aşırı hassasiyet ve Mide bulantısı

Kokuları çok keskin bir şekilde algılayan insanlar genellikle daha fazla mide bulantısı çekmektedirler. Çünkü her ne kadar koku dediğimizde aklımıza güzel hoş kokular gelse de ne yazık ki çevremizde normal insanlar olarak fark edemediğimiz kötü kokularda bulunmaktadır ve burnu aşırı hassas olan bazı insanlar bu kokuları algılamakta ve dolayısı ile normal insanlara göre daha fazla mide bulantısı çekmektedirler.

Bu makale Mide Sağlığı kategorisinde 18 Temmuz 2018'de midebulantisi tarafından yayınlanmış ve görüntülenmiş. Ayrıca siz sevgili ziyaretçilerimiz bu yazıya toplam 0 yorum yapmış.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

MideBulantisi.net bir Ufuk ÇINAR projesidir.