Mide ağrısı, genellikle mide bulantısı sonrasında meydana gelen, şiddetli kramplar şeklinde kendisini gösterir. Özellikle aşırı yemek sonrası hazımsızlık problemi nedeniyle veya yanlış beslenme nedeniyle meydana gelen mide ağrıları bir takım tedaviler ve anlık uygulamalar ile tedavi edilebilir.

Mide ağrılarına iyi gelen yöntemler arasında mide bulantısında olduğu gibi doğal tedavi yöntemleri uygulanabilir. Bunlardan bazıları rezene çayı, ballı papatya çayı, ıhlamur, nane gibi çaylardır. Ayrıca muz, puding, ılık yoğurt gibi mide bulantısına iyi gelen bazı yiyecekler de mide ağrısına çok iyi gelebilmektedir.

Şiddetli mide ağrısı çeken insanlar yapabileceklerini yapmasına rağmen mide ağrısı şikayeti yaşıyorsa en kısa sürede bir sağlık birimine uğraması gerekmektedir. Çünkü mide ağrısı bir hastalık değil bir rahatsızlıktır ve çoğu zaman başka bir hastalığın habercisi rolünü üstlenmektedir. Bu hastalıklardan bazıları şunlardır:

  1. Diyabet (Şeker hastalığı)
  2. Böbrek hastalıkları (böbrek taşı, böbrek yetmezliği)
  3. Mide ülseri

http://www.mideağrısı.com

Bu makale Mide Ağrısı kategorisinde 16 Temmuz 2016'de midebulantisi tarafından yayınlanmış ve görüntülenmiş. Ayrıca siz sevgili ziyaretçilerimiz bu yazıya toplam 0 yorum yapmış.
MideBulantisi.net bir Ufuk ÇINAR projesidir.