Mide bulantısı birçok hastalığı kapı aralayabilen bir sağlık problemidir. Mide bulantısı gerçekleşen birçok insanda kusma oluyor. Bu da yediğimiz besinlerin sindirmeden tekrar ağız yoluyla dışarı çıkmasına istifra etmek diyoruz.

Mide bulantısını nasıl geçirebiliriz sorusunun cevabı, odanızın penceresini açık tutun ve temiz havada yürüyüş yapın. Yağlı yiyeceklerden uzak durun.  Bol bol su için çünkü su midenizde ki asitleri etkisiz hale getirmeye yardımcı olur. Az miktarda soda için. Eğer alkol almışsanız ve mideniz bulanıyor ise bal ve ekmek ile kahvaltı yapın. Badem ve fındık gibi kuruyemiş mide bulantısına iyi gelir.

Mide bulantısının birçok nedeni oluyor. Besin zehirlenmesi veya ateşli hastalıklar sonucundan oluşan bir durum. Gıda zehirlenmesine örnek vermek gerekir ise üzerinde milyonlarca Bakteri bulaşmış, bozulmuş yiyecekleri yiyerek mide bulantısına ve kusmaya neden oluyor. Ama 1 ila 2 güne kendiliğinden geçiyor.

Mide bulantısı 1 ila 2 güne geçmeyip aşırı derece ağrılar artmaya başladığında mutlaka doktora görünmek gerekiyor çünkü mide bulantının çok ciddi hastalıklara yol açabiliyor.

Bu makale Mide Sağlığı kategorisinde 30 Temmuz 2016'de midebulantisi tarafından yayınlanmış ve görüntülenmiş. Ayrıca siz sevgili ziyaretçilerimiz bu yazıya toplam 0 yorum yapmış.
MideBulantisi.net bir Ufuk ÇINAR projesidir.